Opcje binarne: Przewodnik

bdswisskonto

Internetowe środowisko cały czas się rozwija i powstają coraz to nowsze i ciekawsze innowacje, które urozmaicają rynek finansowy i sposoby w jakich zarabiamy pieniądze. Jedną z nowinek jest opcja binarna 60 sekund, która oferuje jednominutową długość kontraktu. Od kiedy powstała ta opcja stała się ona niesamowicie popularna i coraz więcej brokerów handlowych ją teraz oferuje.

Handluj opcjami 60 sekund tutaj

Zapewniamy, że opcje 60-sekundowe nie są odpowiednie dla wszystkich handlarzy. Ten rodzaj potrzebuje dobrej koncetracji i znajomości rynku. Handlarz potrzebuje też umiejętności dostrzegania potencjalnego zarobku kiedy on się pojawia. Jeśli te warunki są spełnione to handlarze mogą całkiem nieźle zarobić w naprawdę krótkim czasie. Jest to przecież tylko 6o sekund.

Czynniki warte rozwagi podczas handlu

Załóż konto BDSwiss

Zanim jednak zajmiemy się tego typu handlem warto rozważyć pare czynników. Po pierwsze musisz mieć dobrą znajomość platformy handlowej opcji binarnych z której korzystasz. Nie chcesz zaczynać swojej kariery handlowej ( i być może stracić pieniędzy) na stronie internetowej z której wcześniej nie korzystałeś i nie masz o niej pojęcia.

Kiedy już w zupełności wiesz jak otworzyć, zamknąć i ustawić soje handle powinieneś zająć się sprawnością platformy. Tutaj trzeba uważać czy wybrana platforma może dokonać inwestycji w czasie i cenach jakich oczekujemy. Bez tego nawet najmniejszy ruch na rynku może kosztować cię bardzo dużo w stratach i wyczyścić twoje konto błyskawicznie. Najlepiej jednak jest korzystać z oferowanych wersji kont demo aby nie tracic niepotrzebnie prawdziwych pieniędzy.

Na końcu powinieneś się upewnić że platforma oferuje aktywy do handlu którymi się interesujesz (np. waluty, akcje, towary czy indeksy) i wiesz jak ustawiać przewidywaną przez ciebie cenę ( w górę lub w dół). Stąd możesz ustalić poziom swoich cen ( ceny uderzeniowe) i zdecydować o rozmiarze swojego handlu ( suma pieniędzy w twojej pozycji handlowej). Jest to bardzo ważne aby przemyśleć wszystkie te parametry zanim weźmiemy się za handel gdyż później nie ma na to czasu. Tym bardziej jeśli zdecydujemy się na opcję 60 sekund.

Kontrola ryzyka na szybko poruszającym się rynku

Na dany moment, opcja 60-sekundowa jest najszybsza drogą do zarobków w jakimkolwiek systemie handlowym co oczywiście znaczy że dla niektórych może to byc najszybszy sposób na straty. Dlatego kontrola ryzyka jest tym bardziej ważna. Jednym plusem tego typu opcji jest możliwość handlu w dziesiątkach dolarów za każdy handel na Banc De Binary i to pozwala nam zmniejszyć ryzyko na szybko poruszającym sie rynku. Generalną zasadą jest nie inwestować ponad 2% funduszy z konta handlowego w jakimkolwiek wypadku, tym bardziej jeśli wybrałeś 60 sekund.

Wniosek – Szansa na szybko zarobek

Opcja 60-sekundowa to jeden z najnowszych dodatków na rynku handlowym i powinniśmy rozumieć podstawy zanim prawdziwe pieniądze zostaną zainwestowane. Rynek zmienia się niesamowicie szybko i najlepiej jest wypróbować konto demo aby uniknąć wszelkich niespodzianek. To dam nam dobre zrozumienie jak inwestycje 60-sekundowe działają i możemy się upewnić czy taka opcja nam odpowiada.
Dodatkowo warto korzystać z pewnych technik, które pomogą nam uniknąć wyczyszczenia naszego konta. Powinniśmy zachować zimną krew podczas oglądania tego jakże szybkiego rynku. Trzeba mieć zimne i spokojne podejście do inwestycji jeśli chcesz zarobić ,a nie stracić. I zawsze pamiętaj ,aby inwestować małą część z pieniędzy na twoim koncie handlowy, ustal sobie proporcje. To pozwoli ci na większą ilość inwestycji na dłuższą metę.

Ważność 10-minutowa

Jeśli szukasz rodzaju handlu, który jest szybki i ekscytujący to 10 minutowe opcje binarne mogą być dla ciebie. Te opcje są szybkie i jeśli pójdziesz w dobrym kierunku mogą zapewnić ci duże zarobki. Możesz postawić kilka takich inwestycji w przeciągu godziny i zarabiając na każdej 75-85 procent zwrotu na każdej inwestycji to właśnie może być droga do dużych pieniędzy. Ten rodzaj napewno znajdzie miejsce w twoich strategiach na duże pieniądze i zapewni ekscytujący handel.

Jak to dział?

Wszystkie formy Binarii mają czas ważności. Jeśli myślisz, że cena pójdzie w górę od teraz do zakończenia ważności to wybierasz opcję „call“. Jeśli myślisz że cena spadnie to wybierasz opcję „put“. 10 minutowa opcja ma czas ważności dziesięć minut od czasu otwarcia dla inwestycji. To jeden z najpopularniejszych rodzaji handlu na wielu stronach.
10-minutówki nie ograniczają cię tylko do opcji „call/put“. Można również wybrać opcje jednego dotyku „one touch“ i opcje ograniczone. Wszystko oczywiście zależy od opcji jakie oferuje wybrany przez ciebie broker.

KKorzystanie z opcji 10 minutowej

Jeśli chcesz handlować opcjami binarnymi to najlepiej zacząć od opcji 10 minutowych. Nadal możesz używać tych samych narzędzich jakich używałbyś podczas handlu dziennego lub par walut. Kolejnym plusem opcji tego typu handlu jest to, że jeśli masz już doświadczenia a tego rodzaju handlu to bardzo szybko się nauczysz jak handlować opcjami binarnymi. Pozostanie ci tylko nauka platformy jaką używa twój broker.

Załóż konto BDSwiss

Jeśli nie masz zielonego pojęcia o hanldu opcji binarnych to 10 minutowa opcja jest dobrym wyborem na początek. Opcje nie trwają za krótko i nie ciągną się w nieskończoność. Wykorzystywane przez ciebie umiejętności podczas danych opcji przydadzą się tobie także na innych opcjach. Umiejętności te są uniwersalne i są dobrym początkiem do nauki. Być może wolisz opcje 60 sekundowe lub te co trwają godzine. W każdym przypadku znajomość 10 minutowych opcji jest bardzo korzystna dla każdego.

Zalety szybkich handli

Jest pare zalet jakie zapewnia szbszy handel i 10 minutowe opcje też nam je zapewniają. Dla początkujących będziesz więcej opcji handlu z którymi będą się czuć bezpiecznie każdego dnia. Jeśli zdecydujemy się na nie to będziemy mogli zająć się parowa inwestycjami więcej niz jeśli zdecydowalibyśmy się na handel kilku godzinny. Im więcej handli tym więcej możliwości zarobku. Trzeba jednak uważać. Jeśli nie masz szczęścia w danych inwestycjach to im więcej handlu tym większe straty. Upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany do danych handli opcji binarnych zanim zaczniesz inwestować.

Wygrana haldnu 10 minutowego

Następnie dane opcje są też świetne dlatego iż dają nam większą kontrolę nad naszymi pieniędzmi. Nawet jeśli się pomyliłeś-co zdarza się od czas do czasu- to krótko trwałe inwestycje pozwalają na lepsze rozporządzanie się pieniędzmi. Im krótszy czas podczas którego pieniądze są zatrzymane, tym częściej możemy zarabiać. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli zainwestowałeś w handel $100, to może być ono użyte tylk ona ten handel. Kiedy handel się zakończy to samo $100 (plus cokolwiek extra udało ci się zarobić) daje nieograniczone możliwości. $100 na twoim koncie ma dla ciebie większą wartość niż $100 włożone w inwestycje. Może to nie mieć sensu na początku , ale $100 jest lepsze jeśli masz nad nimi kontrolę. Podczas otwartego handlu tymczasowo tracisz kontrolę nad pieniędzmi. Powinieneś mieć pewność że pieniądze cały czas zarabiają dla ciebie a to można osiągnąć tylko jeśli inwestujesz je na krótki czas. Przeczytaj nasz artykuł o powyższym sposobie na 24Option. Kiedy wprowadziliśmy swoją strategię w życie wszystko poszło jak po maśle.

Co musisz zrobić aby osiągnąć sukces?

Jeśli chcesz ,aby powodziło ci się na rynku opcji 10 minutowych to powinieneś zapoznać się z wykresem cen krótko terminowych aktyw. Jeśli patrzysz na surowce czy waluty, to powinieneś umieć dobrze zinterpretować jeden do pięciu minutowych wykresów. Korzystnym może okazać się oglądanie dłuższych wykresów ,aby znaleźć tendencje jakie mogą posiadać wybrane przez nas inwestycje.

Opcje Touch i No Touch

Opcje „touch“ i „no touch“ to świetny wybór aby dalej urozmaicić nasze doświadczenia na rynku handlowym. Ponieważ są tylko dwa możliwe wyjścia te opcje są również zaliczane do opcji binarnych. Możesz mieć rację lub nie. Nie ma po środku. Różnią się trochę od tradycyjnych „call/put“, ale są nadal silnym narzędziem na szybkim rynku.

Co to jest?

„Touch“ i „no touch“ są naprawdę łatwe do zrozumienia. Zasadniczo broker z którego usług korzystamy ustawia cel ceny. Jeśli wybierzesz opcje „touch“ to aktyw musi dotknąć danej ustawionej ceny podczas trawia handlu. Jeśli gol cenowy został spotkany lub nawet chwilowo dotknął go to nazywamy to „touch“ czyli go dotknął. Tak więc to zapewnia nam wygraną. Jeśli gol cenowy nie został spotkany to nazywamy to „not touch“, gdyż nie został dotknięty. Jeśli wybraliśmy opcję „not touch“ to wygraliśmy w danej sytuacji. Jest to tak proste.

Załóż konto BDSwiss

Jak ich używać?

Opcje binarne „touch/no touch“ mogą odgrywac poważną rolę w handlu binarnym u każdego. Stają się niesamowicie pożyteczne kiedy ceny na rynku bardzo się wachają i cena wyjściowe jest trudna do przewidzenia. Na przykład jeśli cena aktywu dziko skacze po wykresie bardzo ciężko będzie ci przewidzieć co się stanie z nią za pół godziny. Łatwiej jest w danej sytuacji przewidzieć czy dana cena będzie „dotknięta“ chociażby na chwilkę. W takich momentach opcje „touch/no touch“ są niesamowicie pożyteczne.

Dlaczego są one tak ważne?

Wyobraź sobie że masz kompletną kontrolę nad swoim handlem. Wyobraź sobie, że możesz dyktować skokami lub obniżkami cen i możesz na tym sowicie zarobić. Tutaj dostowanie staje się bardzo ważne. Im większe dostosowanie możesz wywrzeć na swoim handlu tym bliżej będziesz wyższego scenariusza. Opcje „touch/no touch“ to tylko jedna z opcji która może ci pomóc dostosować twój handel do twoich potrzeb. Mogą okazać się bardzo pożytecznymi przez cały czas, tylko czasami lub wogóle. Nieważne jak z nich korzystasz dają one tobie więcej kontroli nad zachodzącym handlem niż miałeś wcześniej. Taka informacja powinna dać tobie lepsze rezultaty w nadchodzących handlach.

Kto oferuje taki typ handlu binarnego?

Pomimo tego, iż opcje binarne „touch/no touch“ są dość nowe na rynku finansowym są już oferowane przez większość głównych brokerów. Taki rozwój rzeczy jest korzystny dla ciebie. Nawet jeśli nie korzystach z tego rodzaju handlu dokonując każdej inwestycji to zawsze masz ekstra narzędzie w swojej skrzynce które nie było by tam wcześniej. Jeśli twój broker nie ma tego narzędzia to może warto byłoby dla ciebie bys poszukał brokera który tą opcje posiada. Ci brokerzy są zazwyczaj więksi i mają o wiele większą reputację niż ci którzy danego narzędzia nie oferują.

Egzotyczne Binaria

Istnieje pare wybranych brokerów, którzy mają co jest oficjanie nazwane „High-Yield“ opcji binarnych. One mają zazwyczaj procenty w granicach 200 do 500 procent w zarobkach. Jednak jak się już pewnie domyśliłeś one nie są tak proste jak te znane nam tradycyjne. Po pierwsze możliwosci wyboru jest bardzo mało. Głównie używane są tutaj opcje „touch/no touch“ i zazwyczaj jest tobie zostawiona opcja „touch“. Weźmy na przykład towar Apple. Jeśli na dany moment stoi na $550.00, opcja „touch“ może być $552.50. Tak przeważnie wygląda egzotyczne „high-yield“. Byłoby to trudne do osiągnięcia w 10 do 15 minut, co tłumaczy dlaczego procent zarobków jest tak duży. W danym wypadku nie jest nam dana opcja „no touch“ gdyz byłoby to banalnie proste i nie miałoby sensu. Zamiast tego, dużo brokerów daje nam do wyboru drugą cenę którą może być np. $547.50. Tak więc klient nadal ma dwie opcje do wyboru i może dostosować swój handel.

Opcje „Boundary“, które są bardzo podobne nie są tak często oferowane przez brokerów. Istnieje tylko kilku którzy ją oferują, ale można dostosować swój handel do danej opcji jeśli nam ona odpowiada.

Wniosek

Są to świetne dodatki do twojego handlowego portfolio, opcja „touch/no touch“ to jedna z kolejnych opcji która pomoże ci dostosować styl handlu aby rozrastać się na danym rynku. Ich powaga leży w tym, iż dają ci trochę więcej kontroli nad zachodzącymi inwestycjami czego nie miałeś wcześniej. To ułatwia twoją pracę.

Czym są Opcje Boundary?

Większość nowych handlowców jest już zapoznana ze standardową formą opcji binarnych gdzie po prostu obstawiamy czy cena aktywu wzrośnie (Call) czy spadnie (put). Kiedy jednak handlarze mają już jakieś doświadczenie z tymi instrumentami zaczynają szukać bardziej skomplikowanych strategii aby więcej poznać się na rynku. Jedną z tych strategii jest handel „Boundary“ czasami nazywany „Tunel“ lub „Range Binaries“.

Definicja Opcji Boundary

W zasadzie opcje Boundary pozwalają handlarzom spekulować czy ceny aktyw pozostaną w pewnych granicach w określonym czasie. Więc jeśli wierzymy iż towar Alcoa będzie handlowany w granicach $9 do $10 przez następny miesiąc możemy to wpisać w opcje Boundaries, w kontrakcie używając $9 i $10 jako strajkowe ceny i jeden miesiąc jako czas trwania. Jeśli ceny wzrosną lub opadną poza tymi granicami to handel skończy się „out of money“.

Patrząc na graf poniżej możemy zobaczyć jakby to wyglądało na prawdziwej stacji handlu.
Na tym przykładzie handlowanym aktywem jest para walut GBP/USD. Strajkowe ceny to 1.5702( na górnej stronie) i 1.5694 ( na dolnej stronie). Ponieważ są to dość małe granice czas akcji będzie krótki (15 minut). Na większości platform czas trwania może być znaleziony pod guzikiem Expiry.

Jeśli ceny przejdą czerwoną linię i znajdą się poza szarym polem handel zakończy się out of money. Przykład tego można zobaczyć na wykresie poniżej.

Scenariusz jaki widzisz na tym wykresie przedstawia „najgorszy scenariusz“ gdyz ceny wyszły poza granice jakie ustawiliśmy w naszej inwestycji.

Handel poza Granicami (Boundaries)

Nie jest to jednak jedyny sposób handlu poza granicami (Boundaries). Inną strategią jest szukanie cen poza danymi granicami. Jeśli na przykład wiemy iż Alcoa nie będzie się sprzedawać za $9 do $10 w nadchodzącym miesiącu. To znaczy ,że wierzymy ,że ceny będą albo wyższa albo niższe. W tym scenariuszu handel może zakończyć się dla nas pozytywnie jeśli ceny nie dotkną granic.
Poniżej jest jeszcze inny przykład korzystający z GBP/USD. Tym razem szukamy cen do sprzedaży poza szarym polem do końca trwania inwestycji.
W tym przykładzie handel zakończyłby się pozytywnie ,gdyż ceny trzymały się poza szarym polem ( określonym przez nasze ceny wykonania). Oczywiście jeśli ceny dotknęły by tych granic handel zakończyłby się „out of money“.

Zmienna strategia, która staje się coraz bardziej popularna

Podczas gdy handlarze opcji binarnych stają się coraz bardziej doświadczeni i korzystają z różnych rodzaji dostępnych kontraktów, opcje handlowe Boundary powoli stają się coraz bardziej popularne, szczególnie na 24Option.com. Jednym z najlepszych sposobów aby zarobić korzystając z danej strategii jest koncentracja na zmianach w cenach jaką możemy znaleźć na rynkach/ marketach. Jeśli np. wierzymy że cena bardzo wzrośnie to sensownym byłoby wyjść poza swoje granice cenowe.

Odwrotnie, jeśli wierzymy, że ceny bardzo spadną to ma sens ustawić handel tak aby ceny pozostały w twoich granicach. Opcje binarne oferują atrakcyjne sposoby urozmaicenia, ułatwienia lub skomplikowania swoich sposobów i umożliwiają handlarzom wypowiedzenie swojego zdania na temat rynków.

Handel z granicami-Opcje zakresowe (Range)

Opcje zakresowe są oferowane przez większość brokerów opcji binarnych jako dodatek do urozmaicenia handlowego doświadczenia dla swoich klientów. Obok handlu dotykowego „touch“ jest tak samo popularnym sposobem zarabiania dzięki prawidłowemu przewidywaniu przyszłości ceny. Tak jak z regularnymi opcjami binarnymi, handel zakresowy to wszystko albo nic, znacząc że może zakończyć się zarobkiem lub stratą. Może to być bardzo pożyteczną opcją na rynkach dobrze jeszcze przez nas nie znanych i okazać sie bardziej efektywnym sposobem niż reszta.
Handel zakresowy oferuje handlarzom opcji binarnych elastyczność i jest świetnym sposobem aby zwiększyć swoje zarobki niezależnie od kondycji rynkowej. Handlowcy mają opcje zgodzić się lub nie że cena utrzyma sie w danych granicach. Główną zasadą w handlu zakresowym jest to że im mniejszy jest zakres tym większy zarobek. To dlatego że szanse na wyjście ceny poza granicę są większe.

Czym jest handel barierowy?

Najprostszym sposobem opisania handlu barierowego jest mówić jak jest. Czyli wybieramy najwyższą cenę i najmniejszą cenę tym samym ustawiając bariery i wybieramy limit czasowy. Jeśli na przykład decyzją jest ,że cena pozostanie w barierach 1.29626 i 1.29725 to tworzy nasze bariery. Jeśli wybierzesz „in“ twoja opcja zakończy się zarobkiem jeśli cena pozostanie w tej barierze przez następne 22 minuty. O 11:00 czas się kończy i jeśli cena nigdy nie dotknęła górnej lub dolnej bariery to koniec będzie pozytywny. Jeśli cena jednak dotknęła bariery chociaż raz nie ważne na jak długo to zakończy się to „out of money“. Możesz też wybrać „out“ jeśli uważasz że cena wyjdzie poza granice zakresu. Jeśli wiesz że na dany moment cena skacze jak szalona w górę i w dół to to jest opcja dla ciebie gdyż cena ma wysokie szanse na wyjście poza barierę.

Bardzo dobrym brokerem opcji zakresowych jest BDSwiss, jeden z pierwszych brokerów, który miał tą nową opcję. Kliknij tutaj aby zacząć handel opcji zakresowych z jednym z najlepszych brokerów!

Tutaj jest graf który wszystko wyjaśni:

Dwie szare linie reprezentują górę i dół tworząc zakres. Zarobki są mniejsze z opcjami binarnymi kiedy ustawiamy większe granice zakresu. Są również tak zwane „high-yield“ które mają bardzo cienkie zakresy i jeśli cena zostanie w ich granicach to zarobek może być nawet do 360%. Oczywistym jest że są bardzo słabe szanse na to że dana cena zostanie w tych granicach.

Opcja wczesnego wyjścia

Miłą opcją opcji zakresowych jest to że możemy wyjść zanim czas się skończy. Więc jeśli wybierasz „in“ i chcesz utrzymać cenę w danym zakresie, dowiedziałeś się iż coś będzie miało niedługo wpływ na cenę możesz ją szybko sprzedać i zmniejszyć swoje ryzyko. W takim wypadku stracisz troche pieniedzy ale dostaniesz coś spowrotem. Dana opcja nie działa jeśli cena wyszła już poza wykres.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Opcje Binarne Przewodnik
Author Rating
4

Najlepsza Platforma w 2017 !