Strategie Opcji Binarnych

bdswisskonto

Podczas gdy opcje binarne stają się coraz bardziej popularne i dostępne, z każdym dniem strategie handlu opcjami binarnymi stają się coraz bardziej oczywiste. Większość z wspomnianych strategii została stworzona przez inwestorów którzy używali ich na rynku aby dobrze zarobić. Jeśli chcesz mieć silny początek na rynku opcji binarnych musisz dobrać sobie mocną sprawdzoną strategię, która będzie ci odpowiadać.

Problem polega na tym, że istnieją setki strategii handlowych z których możesz korzystać. Wszystkie pomyślne strategie jednak coś łączy. Każda z działających strategii handlu opcjami binarnymi jest łatwa i zwiększa nasze zarobki tym samym zmniejszając nasze straty. Przyjrzyjmy się paru strategiom które są najbardziej popularne i korzystne dla handlarzy dookoła świata.

Najprostsze strategie opcji binarnych

Czasem najłatwiejsze strategie są najlepsze. Strategia Call i Put jest jedną z najprostszych i najłatwiejszych ze wszystkich strategii opcji binarnych. Podczas korzystania z danej strategii po prostu kupujesz opcję „call“ jesli wierzysz że cena aktywa pójdzie w góre podczas trwania akcji lub opcję „put“ jeśli myślisz że dana cena spadnie. Jeśli na przykład wykupisz towar Apple na pół godziny i myślisz że cena pójdzie w górę w danym czasie, wybierasz po prostu opcję „call“. Nawet jeśli się pomylisz i nie wygrasz w danej sytuacji to być może będziesz mógł odzyskać 15% ze swojej inwestycji.

Załóż konto BDSwiss

Strategie opcji binarnych kontrolujące stratę

Umięjetność zmniejszania swoich strat jest najważniejsza, jeśli chcesz być dobrym handlowcem opcji binarnych. Jedną ze świetnych strategii która pomaga nam w danej sytuacji jest strategia „call/put“. Aby wprowadzić daną strategię w życie najpierw po prostu kupujemy opcje aktywu „call“ lub „put“. Jeśli w połowie handlu zorientujesz się, że akcja zakończy się “out of money” to w połowie handlu wykupujesz drugą opcję w odwrotnym kierunku. To pozwala ci nadrobić na handlu i chociażby wyjść na prostą kiedy handel mógłby się zakończyc ogromnymi stratami.

Strategie opcji binarnych dla maksymalnych zarobków

Zmniejszanie ryzyka jest bezpiecznym krokiem, ale prawdopodobnie jesteś zainteresowany opcjami binarnymi gdyż chciałbyś nieźle zarobić. Być może strategia „Doubling“ ci w tym pomoże. Strategia „Doubling“ jest popularna wśród doświadczonych handlarzy, którzy wiedzą już jak wycisnąć z rynku najwięcej kasy. Jest kompletnie inna od wyżej opisanej strategii. Zamiast zmniejszać swoje straty, dana strategia pozwala nam na ich zwiększenie. Korzystając ze strategii „doubling“ kupujemy drugi kontrakt który wygląda dokładnie tak samo jak pierwszy jeśli wygląda na to że na nim zarobimy. To pozwala nam podwoić swoją wygraną.

To tylko mały kąsek z tego co wydaje się niekończącą listą strategii handlu opcjami binarnymi, które podczas wprowadzenia w życie mogą zrobić z ciebie bezpiecznego finansowo handlowca. Większość ze strategii które są dostępne na rynku zostały sprawdzone i większość czasu działają na naszą korzyść jeśli wiemy jak dokładnie i bezpiecznie z nich korzystać. Nikt nie poda ci najlepszej dla ciebie strategii która na pewno zadziała. Tego wyboru musisz dokonać sam. Pomyślni handlarze korzystają z wielu strategii podczas handlu opcjami binarnymi aby zarobić jak najwięcej w każdej napotkanej sytuacji. Więc wniosek jest jeden. Im więcej strategii się nauczysz tym lepszy będzie z ciebie handlarz.

Podstawowe strategie opcji binarnych

1. Strategia par w opcjach binarnych

Strategia par może konsekwentnie zwracać nam wysokie zarobki z handlu jednego kontraktu opcji binarnych. Ta popularna strategia obejmuje parę ocenionych pieniędzy podczas akcji. Jeśli końcowa cena aktywa przypadła pomiędzy określonymi na początku cenami, jej pozycja pozwala nam na zarobek.

2. Strategia zabezpieczenia i podwójnej pozycji opcji binarnych

Kolejną z popularnych strategii jest strategia bezpieczeństwa (hedge) i podwójnej pozycji aby połączyć inwestycje „call“ z „put“. Ta zabezpieczająca strategia nie tylko zmniejsza nasze ryzyko ale również prowadzi do dużych zarobków.

3. Strategia stawek opcji binarnych

Ta popularna strategia handlowa polega na tym że handlarz stawia opcje „call“ lub „put“ jeśli oczekuje że dany rynek pójdzie w danym kierunku. Ta strategia działa dość nieźle gdyż handlarze opierają swoje decyzje na często używanych wskaźnikach które mogą spowodować że dana cena pójdzie właśnie w przewidzianym kierunku.

4. Strategia opcji binarnych ‚stop-loss‘ czyli stop-stratom

Dana strategia jest jedną z dość często wykorzystywanych przez handlarzy opcji binarnych. Na pierwszy rzut oka strategia wydaje sie łatwa ,ale potrzeba do tego jeszcze doświadczenia ,aby przewidzieć idealny czas na „stop-loss“. Następujące czynniki mogą bardzo wpłynąć na naszą „stop-loss“ strategię i ją skomplikować:

• Handlowy wehikuł-strategiczny zależy od rodzaju aktywów jakimi handlujesz, ponieważ ,każdy aktyw wymaga innej strategii „stop-loss“. Osoba handlująca opcjami może użyć dwu-wymiarowej strategii, podczas gdy ktoś handlujący towarem prawdopodobnie skorzysta ze stałego poziomu „stop-loss“.

• Tolerancja ryzyka- Strategia „stop-loss“ wykorzystywana przez handlarza zależy od jego tolerancji ryzyka ,jakiego jest gotowy podjąć się. Każdy handlarz ma niechęć do ryzyka i ta strategia zależy od jej wielkości.

• Styl handlowania-Każdy handlarz ma swój styl i ma wpływ na strategie „stop-loss“ jeśli czuje potrzebę jej użycia. Jeden handlarz może czuć się lepiej dokonując 10 handli jednego dnia ,a następnego skoncentruje się na wygraniu jednego handlu dziennie.

• Humor rynkowy-Humor na rynku też ma wpływ na korzystanie ze strategii „stop-loss“ przez handlarzy. Inwestorzy najczęściej korzystają z wysokich stóp na agresywnym rynku i mniejszych stóp na rynku ,który jest spokojny.

Jak widzisz, strategie „stop-loss“ zależą od wielu innych czynników i mogą być dość skomplikowane. Każdy handlarz korzysta z opcji „stop-loss“ tak jak to odpowiada jemu i jego sposobowi handlowemu.

Wysokie zyski i szybkie zarobki na opcjach binarnych są odpowiedzialne za wzrost popularności tego unikalnego stylu handlu. Opcje binarne mogą być łatwe do nauki dla początkujących, ale w tym samym czasie są idealne już dla doświadczonych handlarzy którzy lubią swoją grę. Solidna strategia opcji binarnych to podstawa do przyjemnych zarobków, ale korzystanie z kilku strategii może pozbyć się twoich finansowych problemów do końca życia.

Korzystanie z dowolnej strategii opisanej powyżej jest łatwe i pozwoli ci na zarobki w krótkim czasie podczas handlu opcjami binarnymi. Pamiętaj jednak że opcje binarne tak jak każdy inny handel wiążą się z ryzykiem straty twojego kapitału. Na szczęście wielu handlarzy udowodniło że połączenie doświadczenia i prawidłowej strategii wiedzie do zarobków w mgnieniu oka.

Najlepsza 5 – minutowa strategia opcji binarnych!

Znalezienie strategii handlowej, która szybko przyniesie nam wysokie zarobki może okazać się dość trudne a wprowadzenie jej w życie jeszcze trudniejsze. Na szczęście dzisiaj ja wam pomogę. Podam wam strategię, która nie tylko działa w większości przypadków ale dodatkowo jest łatwa. Dla danej strategii potrzebujesz dostęp do wykresu, dostęp do swojego brokera handlowego i trochę cierpliwości. Sprawdź topowe pięć rozwiązań grafów dla opcji binarnych.

Ta pięciominutowa strategia wymaga użycia tylko jednego wskaźnika handlowego i jest to wskaźnik „Derivative Oscillator“. Ten wskaźnik służy do wytwarzania trendów i znajduje trendy oraz szybko spełnia swoje zadania podczas oglądania ceny aktywa. Jest to unikalny wskaźnik techniczny który wykorzystuje dane z grafu i przewiduje koniec akcji.

Zanim jednak zaczniemy używać danego narzędzia musimy sie upewnić iż limit czasowy jest ustawiony na 5 minut, gdyż jak nazwa wskazuje jest to strategia 5-minutowa. Im bardziej wydłużymy dany czas tym mniej dokładny będzie sygnał podany nam przez wskaźnik. Dodajmy, że dany wskaźnik najlepiej działa na towarach o dużym rozmiarze jak np. Apple, Nike, Exxon i Amazon. Jesli jesteśmy zainteresowani handlem walut to dana strategia najlepiej będzie pasowała z danymi parami Eur/Usd, Usd/Chf, Nzd/Usd i Usd/Cad.

Teraz kiedy już wszyscy mamy podstawy możemy zająć się włączaniem naszego wskaźnika do naszej handlowej strategii. Na obrazku poniżej można zobaczyć jak wyglądałby dany wskaźnik podczas użycia w naszej strategii. Jeśli dobrze się przyjrzysz możesz zobaczyć jak kreski Derivative Oscillator idą w tą samą stronę co cena, albo przewidzi to i zobaczysz jak się zmienia a cena idzie za nimi. Mieliśmy trzy szanse do wykorzystania używając danego wskaźnika i wszystkie zakończyły się dla nas pozytywnie. Zanim jednak otrzymamy sygnał musimy poczekać aż stanie się jedna rzecz i jedno potwierdzenie. Ta jedna rzecz to zmiana w kierunku naszego wskaźnika. Oznacza to że jest jedna negatywna świeczka pod wartością 0.00 i że następna świeczka musi być pozytywna i na odwrót. Potwierdzeniem jest to że świeczka jest nad lub zaraz obok naszego Derivative Oscillator i podąża w tą samą stronę co dana świeczka. Jeśli tak to możemy spokojnie handlować w danym kierunku na następne pięć minut.

Strategia Opcji Binarnych 60 sekund

Nie możesz zaplanować strategii która przyniesie ci zarobki jeśli nie masz jeszcze doświadczenia. Keith Jones ma długie doświadczenie jako broker handlowy i spore doświadczenia na Wall Street. Ma ponad dziesięć lat doświadczenia w branży finansowej. Podczas pracy dla Canary warf i Wall Street, zaczął eksperymentować ze strategią dochodową. Później odkrył że pasuje ona dla handlu opcjami binarnymi. Po wypróbowaniu danej strategii przez nieograniczoną ilość razy, silnie wierzy, iż ona działa. Twierdzenie polega na tym że dochodowa strategia zadziała na twoją korzyść nawet jeśli poniesiesz jakieś straty. Jeśli to okaże się prawdą to są to dobre nowości dla początkujących handlarzy.

Załóż konto Utrader

Strategia na pierwszy rzut oka

Strategia składa się z limitu czasowego na 60 sekund podczas których inwestujesz i zarabiasz. Jest to najprostsza metoda zarobku w jak najkrótszym czasie. Jest ona idealna dla początkujących i tych którzy mają szybki styl życia i są zajęci. Strategia działa tak:

• Zbadaj i trzymaj się popularnej kolumny. Wybierz swoją opcję „call“ i podążaj za innymi handlarzami.
• Zacznij swoje inwestycje z $5 w 60 sekundowych limitach.
• W następnych 60 sekundach zainwestuj $10 niezależnie
od tego czy wygrałeś czy przegrałeś przed chwilą.
• Zwiększ wartość handlu niezależnie od tego czy już przegrałeś.
• Zainwestuj $100 w następnych 60 sekundach i odzyskasz wszystkie swoje dotychczasowe straty i jeszcze coś zarobisz, według twierdzenia Keith Jones.

Co jest dobre dla Ciebie?

Strategia Dochodowa Keitha Jonesa jest podobna do Strategii Martingale. Zamiast czekać aż trend przyjmie ładny kształt, ta strategia zawdzięcza swój sukces 60 sekundowym limitom czasowym. Kryje się tam jednak prawda. Podczas tych 60 sekund rynek może pójść w górę lub w dół. Jeśli cały czas będziesz inwestował wybierając opcję call, istnieje prawdopodobieństwo sprawdzenia się tej strategii. Jest ona bardzo skuteczna, kiedy inwestujesz w trend. Jeśli handlujesz z górnym trendem i on kontynuuje przez następne 3 minuty to napewno zdasz sobie sprawę z zarobków.

Na co trzeba uważać

Tak jak z innymi strategiami handlu opcji binarnych nie możesz polegać na samym systemie. Musisz korzystać z innych strategii dochodowych połączonych z tą strategią. Nie można kategorycznie zaprzeczyć że dana strategia się nie sprawdza. Napewno zadziała ona kiedy pojawi sie idealna sytuacja. Będziesz używał swoich pieniędzy podczas dokonywania handlu więc musisz być ostrożny podejmując decyzję, która obejmuje okienko paru sekundowe. Może ono dać ci dochód lub nie.

Stosunkowo lepsza

60 sekundowe opcje binarne zmniejszają szanse na stratę pieniędzy. Jednak to może okazać się nieprawdziwe we wszystkich sytuacjach gdyż rynek jest niestały. Jednak, korzystanie z 60 sekund jest dobre gdyż stracamy mniej czasu, co zostawia nam dłuższe chwile aby skoncentrować się na czymś innym. Pamiętaj, że jak zawsze jest zasada: wyższe ryzyko, większy zarobek. Twoja cena wykonania pozwala ci wejść na rynek i jest oparta na cenie aktywa poruszającej się powyżej lub poniżej do końca czasu. Możesz wybrać opcję Call jeśli twierdzisz iż dany rynek pójdzie w górę lub wybrać opcję Put jeśli uważasz że cena pójdzie w dół. Nawet jeśli dana opcja jest lepsza to musisz wiedzieć kiedy zacząć i przestać. Wszystko zależy od twojego czasu wykonania.

Rodzaje zaangażowanych handlarzy

Handlarze wychodzą bardzo korzystnie na korzystaniu z 60 sekundowych opcji binarnych gdyż zarabiają na wahaniach zachodzącym w krótkim czasie. Zarabiasz w tego rodzaju handlu kiedy stawka się rozszerza przez sprzedawanie i kupowanie w postawionej cenie. Ten styl odpowiada handlarzom, którzy szukają krótkich limitów czasowych, gdyż nie wymaga on od nich poświęcenia długich chwil. Zarobki są małe w porównaniu do handlarzy którzy zajmują się dłuższymi inwestycjami. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z pomocy doświadczonych najlepszych brokerów opcji.

Więcej wygody, mniej niepewności

Ten handel jest bardziej wygodny. Śledząc za ostatnim trendem zauważysz że wzrosty i upadki są mniejsze niż na tych co zajmują więcej czasu. Im krótszy czas z 60 sekundami tym mniejsze ryzyko. Poziom niepewności też się zmniejsza z krótszym czasem. Stąd, opcje binarne 60 sekundowe są uważane za błogosławieństwo.

Zróżnicowanie Wyższe Dochody

Dochody są wyższe od tych na regularnych i standardowych opcjach handlowych. To dlatego iż zarobki są zablokowane w pewnym momencie i nie ma więcej niepewności. To działa na korzyść handlarza gdyż wie on na czym stoi. Istnieją podstawowe sprawy na których trzeba się skoncentrować. I to dlatego, że czas trwania handlu jest bardzo krótki. Więc skoncentruj się jeśli wspomniano w wiadomościach o naprężeniu rynkowym lub wydarzeniach które mogą wpłynąć na wartość rynku. To pozwala handlarzom wybierać kontrakty trwające krócej, zarabiając szybciej korzystając z 60 sekundowej strategii handlu opcji binarnych.

Załóż konto Utrader

60 Sekund vs. 60 Minut

Tradycyjne handle opcjami binarnymi mogą trwać nawet godzinę do zakończenia. Krótki czas trwania Opcji Binarnych 60 sekundowych daje handlarzowi duży plus – oszczędza na czasie dla przyszłych handli; jednak w tym samym czasie zmniejsza otwarcie handlarza na rynek. Mniejsze otwarcie na rynek równa się z mniejszym doświadczeniem. Pamiętając o tym, jest mnóstwo plusów danego handlu, z którego pierwszym jest to, że trwa on tylko minutę. Dany handel korzysta z opcji które są popularne teraz. Więc handlarz może dołączyć do handlu w wybranym przez siebie momencie. Taka opcja nie jest dostępna podczas korzystania z tradycyjnych metod które mają określony czas aby handlarze mogli dołączyć. Wiadomo już że 60 sekundowa opcja polega na krótkich trendach zachodzących na rynku. Dlatego korzystając z danego handlu, nasze umiejętności i doświadczenie długoterminowego przewidywania trendów, nie są tu potrzebne ani przydatne. Na koniec dodajmy, że im krótszy jest czas tym większe zarobki i mniejsze inwestycje, minimalna inwestycja to $5.

Jak wprowadzić w życie minutową strategię?

Mając tylko jedną minutę na podjęcie decyzji i inwestycję, jest zrozumiałym że powstało mnóstwo strategii które zmniejszają ryzyko i straty handlarzom korzystającym z tych opcji. Strategie takie jak breakout, support/resistance, follow-the-trend; handel opcjami binarnymi daje handlarzowi wybór strategii która mu odpowiada. Strategia breakout polega na trzymaniu jastrzębiego oka na trendach walut, które podskakują w bliskich zakresach. Opcje Call i Put są aktywowane jak tylko trend wyjdzie z sufitu lub podłogi. Ta strategia jest polecana dla początkujących gdyż jest najłatwiejsza i ma najmniejsze ryzyko. Z drugiej strony jest plan gry support/resistance który pozwala handlarzowi dołączyć do handlu kiedy waluty nadal są w swoich zakresach; to znaczy że jeszcze nie wyszły poza swoje granice. Ponieważ wymaga to wysokiej koncentracji ma również średni poziom ryzyka. Ostatnią strategią jest follow-the-trend, która również ma średni poziom ryzyka. Wymaga ona jednak wysokiego doświadczenia ponieważ handlu dokonuje się tutaj na podstawie małych odstępków od lini trendu.

Ciemniejsza strona

Jak wspomniano powyżej jednym z minusów handlu 60 sekundowego jest to, iż nie mamy szansy zdobycia doświadczenia. Większość zachodzących handli opiera sie na szczęściu stymulując obstawianie. Do tego handel jest dokonywany od razu, co nie daje nam czasu na zbadanie przyszłości danego produktu, o który chodzi w danym handlu. Więc nawet jeśli 60 sekund napewno błyszczy to pamiętajmy że nie wszystko złoto co się świeci.

Strategia Opcji Binarnych “Pivot Point”

Znajomi z analizami technologicznych wykresów napewno napotkali się na Pivot Point, który jest wskaźnikiem handlowym używanym do wskazywania trendów na rynku podczas określonego czasu. Ogólnie mówiąc, Pivot Point jest obliczany biorąc najwyższą dzienną, najniższą dzienną i zakończeniową z poprzedniejszej sesji. Więc jeśli patrzymy na godzinny wykres, obliczany przedział to wcześniejsza godzina. Na tygodniowym wykresie obliczany przedział to zeszły tydzień.

Rozpoznanie ważnych zmian w akcji cenowej

Pivot Point jest również używany do przewidzenia potencjalnej zmiany w cenowej akcji. Kiedy handel cenowy jest wyższy niż Pivot Point, optymistyczne sentymenty panują na rynku i ceny są oczekiwane nadal iść w górę. Kiedy handel cenowy zachodzi poniżej Pivot Point zniżkujący sentyment panuje na rynku, oczekiwany jest dalszy wzrost ceny.

Zrozumienie jak prawdopodobny jest ruch cen w przyszłości może okazać się bardzo pomocnym podczas handlu opcjami binarnymi, a kiedy te ruchy są prawidłowo przewidziane to zarobki mogą zostać uzyskane w bardzo krótkim czasie.

Korzystaj z silnych Pivot Points aby znaleźć wygrane handle online

Poziomy Support i Resistance

Jednym ze sposobów w jaki Pivot Point jest najbardziej pomocny jako określenie poziomu support i resistance. W większości przypadków Support i Resistance jest obliczony używając poziom cenowy Pivot i zaznaczając różnicę pomiędzy ceną wysoką i niską widzianą na wcześniejszej sesji. Jeśli cena przechodzi przez jedno z tych pól ( w górę lub w dół), to następny poziom Support i Resistance będzie obliczony korzystając z dystansu pomiędzy najwyższą i najniższą z poprzedniej sesji.

Górna przerwa pierwszego Support or Resistance uderza poziom drugiego Support/ Resistance. Przykład tego można znaleźć poniżej na wykresie:

Zauważ jak cena się trzyma na obu liniach Pivot, Support i Resistance.

Korzystanie z informacji podczas handlu

Dla handlowców szukających głębszych informacji aby zrozumieć formułki w obliczaniu Pivot Points, szukania na Internecie znajdą różne wyniki. Z dzisiejszymi platformami handlowymi, te obliczenia są robione za ciebie i pokazywane na wykresach cenowych.Kiedy te informacje są już widoczne możemy zacząć korzystać z tych informacji kiedy handlujemy opcjami binarnymi.
Kiedy mamy sprawę z opcjami binarnymi, naszym pierwszym zadaniem jest przewidzenie w którą stronę ceny będą podróżowały. Jeśli wierzymy że ceny pójdą w górę, wybieramy opcję CALL. Jeśli wierzymy, że cena spadnie wybieramy opcję PUT. Opcje Pivot mogą byc bardzo przydatne w tych przewidzeniach, gdyż Pivot sam zaznacza pierwszy poziom Support/Resistance. Kiedy ceny wzrosną ponad (lub spadną poniżej) dany poziom możemy znaleźć kierunek naszej stronniczości.

Więc dla wyższych handli (CALLS) patrzymy na ceny które wrastają ponad Pivot i kontynuują swoją droge w górę dopóki ceny nie spotkają pola Resistance. W tym momencie handel powinien zostać zamknięty i pieniądze zabrane. Dla spadających handli (PUTS) szukamy cen które spadają poniżej Pivot i kontynuują swój spadek dopóki ceny nie spotkają pola Support. W tym momencie handel powinien zostać zakończony.

Wniosek: Korzystaj z Pivot aby przewidziec przyszły kierunek

Pivot Points to świetne narzędzie dla handlarzy które wskazuje kierunek rynku. Nowe stacje handlu łączą te punkty, i kiedy są już zaznaczone,to powstałe pola mogą bardzo pomóc handlarzom aby przewidzieć czy powinni wybrać opcję CALL czy PUT dla danego aktywa.Warto pamiętać iż Pivot Points to wskaźniki krótko terminowe i ich poziomy zmienią sie pod koniec każdej sesji. Dlatego właśnie wszystkie handle powinny być trzymane w danych granicach czasowych gdyż przyszłość cen staje się coraz cięższa do przewidzenia w nadchodzących limitach czasowych.

Wskaźniki

Korzystanie ze wskaźników dla pomocy przy handlowaniu

Wielu handlarzy ma problem z podjęciem decyzji kiedy powinni dołączyć do nowego handlu. Na szczęście techniczne narzędzia wskaźnikowe są dostępne do naszej usługi i pomogą nam podjąć decyzję. Aby zacząć powinniśmy mieć pewną znajomość różnych typów wskaźników i sygnałów jakie wysyłają, odnośnie aktywności cenowej na rynku.

Kiedy masz już właściwe wskaźniki, wprowadź je w życie!

Kiedy już rozumiemy dane czynniki, możemy skorzystać z nowych informacji do zwiększenia prawdopodobieństwa prawidłowych przepowiedni opcji handlowych. Najpierw spójrzmy na każdy typ wskaźnika aby dowiedzieć się jak one działają.

Trend podąża za wskaźnikami

Niektórzy handlarze decydują sie na handel w przeciwnym kierunku, ale większośc trzyma się szerszych trendów rynkowych i dokonuje handlu w kierunku tych trendów. Aby zdecydować sie na kierunek tych trendów ( i wtedy wybrać opcje binarne) możemy spojrzeć na dane wskaźniki które pomogą nam zdecydować czy kupić CALL czy PUT.

Jednym z najbardziej popularnych wskaźników w danej kategorii jest Moving Average (poruszająca się średnia) która zaznacza średnią zamykającą cenę określonych czasów. Częste ustawienia dla danego wskaźnika to 10, 21, 55, 100 i 200.

Wskaźniki handlowe pomogą ci podejmować lepsze decyzje

Załóż konto Utrader
Na niższym rozjeździe oczekujemy dolnego trendu i to jest pora na wybór opcji PUT. Na wyższym rozjeździe panuje trend rosnący, czyli to jest moment na opcje CALL. Na poniższym wykresie możemy zobaczyć niższą MA która idzie w górę. To jest dobry czas na opcję PUT:

Naucz się jak poruszająca średnia(Moving Average) może ci pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji

Wskaźniki potwierdzające trendy

Podczas gdy wskaźnik jak MA może dać znać handlarzowi o tworzącym się trendzie, wskaźniki potwierdzające trend mogą być pomocne w potwierdzeniu trendu który już powstał. Takie wskaźniki pomagają rozpoznać czy trend jest mocny i będzie kontynuowany czy być może będzie na odwrót.

Jedną z najpopularniejszych w tej kategorii jest Moving Average Convergence Divergence (MACD), która mierzy różnicę pomiędzy dwoma poruszającymi się średnimi i tworzy dzięki nim histogram, na podstawie którego można określić przyszłość ceny. W poniższym wykresie możemy zobaczyć sygnały kupna i sprzedaży (dla CALLS i PUTS) stworzone dzięki MACD:

MACD może ci pomóc jeśli jesteś handlarzem opcji binarnych

Wskaźnik MACD może być używany w połączeniu z innymi wskaźnikami. Na przykład jeśli widzimy sygnał kupna w MACD to w tym samym czasie zwyżkowy rozkład jest widzialny w MA, doskonała szansa na opcje CALL. Zgadzające się sygnały wiodą do większych możliwości handlowych.

Wskaźniki “Overbought” i “Oversold”

Kolejnymi technicznymi wskaźnikami strategicznymi są Overbought i Oversold. Oba wskazują, kiedy ceny wzrosły za wysoko (overbought) lub spadły za nisko (oversold). Warunki Overbought przedstawiają okazje do opcji PUT ( podczas przewidywania późniejszego spadku cen). Warunki Oversold przedstawiają okazje do opcji CALL ( ponieważ ceny są oczekiwane do późniejszego wzrostu).

Jednym z często używanych narzędzi w danej kategorii jest Relative Strenght Index (RSI). Podstawy ekonomiczne mówią nam kiedy ceny aktyw są za wysokie. Ludzie nie są tak chętni do kupna danego towaru i chętniej go sprzedają. Ta sytuacja przedstawia Overbought condition (rynek przesycony) i opcja PUT jest w danym wypadku lepsza. Odwrotnie, kiedy cena aktywa jest bardzo niska, ludzie będą chętniej go kupować (teraz jest Oversold) i jest to zwyżkujący scenariusz. W takim wypadku opcja CALL jest lepsza.

Korzystając z RSI wskaźniki pokazujące poniżej 30 sugerują pozycję Oversold podczas gdy wskaźniki pokazujące ponad 70 sugerują iż aktyw jest Overbought. Na wykresie poniżej możemy zobaczyć jak wskaźnik pokazuje nam sygnały sprzedaży:

„RSI to jeden z najczęściej używanych wskaźników

Wniosek: Korzystaj ze wskaźników aby zauważyć nowe możliwości handlowe

Dla tych, którzy mają problemy ze zdecydowaniem się kierunku ceny aktywa, wskaźnik odczytów może okazać się bardzo pomocny w poszukiwaniu nowych możliwości na rynku handlowym. Istnieje mnóstwo innych dostępnych wskaźników ( i większość z nich działa bardzo podobnie). Większość technicznych handlowców woli jednak używać wskaźniki w połączeniu z innymi, patrząc na różne wskaźniki pokazujące te same sygnały. W takich wypadkach, handlarz ma większe prawdopodobieństwo prawidłowej oceny ruchu cenowego i to wiedzie do rozwoju naszej wiedzy w handlu opcji binarnych.

Strategia opcji binarnych Pinocchio

W tym artykule opiszemy jeszcze jedną strategię handlową używaną przez handlowców opcji binarnych. Ta strategia, tak jak wiele innych o których już pisaliśmy jest bardzo dokładna i niezawodna, tym bardziej dla profesjonalnych handlarzy opcji binarnych. Nawet jeśli ta strategia jest opanowana przez ekspertów handlowych, to podstawy są proste do zrozumienia dla początkujących. To sprawia, że strategia Pinocchio jest bardzo dokładna w pewnych sytuacjach, podczas handlu opcjami binarnymi.

Ta strategia nazywana jest Strategią Pinocchio. Pełna nazwa to Strategia Handlowa Opcji Binarnych Pinocchio, jest też często znana jako strategia Pin Bar. Zobaczymy dlaczego już za chwilę. Strategia ta jest dobrze znana i używana przez handlarzy którzy mają doświadczenie w analizach rynkowych i innych badaniach technicznych. Prawdopodobieństwo, że Pinocchio popełni błąd w sumie nie istnieje.

Carlo Collodi, autor 19-to wiecznej książki przygodowej z której strategia wzięła swoja nazwę, prawdopodobnie autor nigdy nie myślał że strategia opcji binarnych będzie nazwana imieniem głównego bohatera jego książki, którym jest drewniana lalka. Ale strategia Pinocchio jest trafnie nazwana właśnie tak. Pamiętasz jak tej drewnianej lalce rośnie nos kiedy kłamie? Z tą strategią jest tak samo. Kiedy patrzymy na konfigurację Pinocchio znalezioną w wykresie towarów znaczy to iż próbujemy patrzeć na kłamstwo. Zaraz zobaczymy dlaczego.

Metoda Pin Bar

Pasek Pinocchio jest również znany jako Pin Bar. Spróbuj zapamiętać że istnieją indywidualne formacje świeczkowe o których pisaliśmy wcześniej w artykule. Powinieneś pamietać iż świeczka Pin Bar jest bardzo mała, prawie nie ma ciała tylko długi cień. Wiemy też że Pin Bar zaznacza kiedy cena aktywa została otwarta, wzrosła lub spadła podczas trwania handlu.
Teraz wróćmy do nosa Pinocchio, który wydłużał się za każdym razem kiedy on próbował kłamać. To samo dzieje się z Pin Barem. Podczas gdy trwa handel cień Pin Bara wydłuża się jeśli cena aktywa idzie w danym kierunku a potem wraca i zamyka się niedaleko od momentu startu. Im dłuższy cień tym większe prawdpodobieństwo że cena danego aktywa pójdzie w przeciwną stronę niż ta którą przewidzieliśmy i oryginalna droga była kłamstwem.

W skrócie istnieje długi cień, który możesz zrozumieć na podstawie nosa Pinocchio i zrozumieć czy konfiguracja mówi nam prawdę, że dana cena pójdzie w górę w nadchodzących okresach. Cena zazwyczaj spada. Odwrotnie, jeśli widzimy długi cień idący w dół , nos Pinocchio mówi nam iż konfiguracja kłamie gdyż cena będzie iść w górę.

Mechanizm Strategii

Strategia opcji binarnych Pinocchio oparta jest na trzech kolejnych paskach, zazwyczaj z Pin Barem po środku. Te paski mogą zostać skonfigurowane w dwa sposoby. Zwyżkowa konfiguracja Pinocchio składa się z trzech kolejnych pasków pokazujących długi idący w dół cień.

To zazwyczaj zapowiada górny trend. Kiedy to widzimy, handlowcy opcji binarnych są gotowi spojrzeć na to z drugiej strony od dolnej do górnej strony.

Odwrotnie jest z dolną konfiguracją Pinocchio. Składa się z trzech kolejnych pasków z Pin Barem pokazującym długi idący do góry cień, który zapowiada nadchodzący trend dolny. Handlowcy opcji binarnych dokonują odpowiednich zakupów, kiedy widzą takie trendy.

Strategia składa się z opcji PUT jeśli widzimy cień idący do góry i opcji CALL jeśli cień idzie w dół. Punkt wejścia różni się, gdyż niektórzy handlarze czekają aż cień cofnie się do 50 % Fibanocci poziomu Pin Baru. Inni wchodzą w handel jak tylko pasek Pin Bar się zamknie. Logika polega na tym, że długi pasek pokazuje przeciwny kierunek ceny na rynku. Stąd wiemy że pasek Pinocchio nas okłamuje.

Jak wykorzystać Strategię Pinocchio

Aby wykorzystać strategię handlu opcji binarnych Pinocchio powinieneś wybrać aktyw którym chcesz handlować. Korzystaj z dobrego brokera opcji binarnych i solidnych wykresów, ustaw swoje narzędzia i śledź za formacjami świeczek dla swoich specyficznych okresów handlu i inne potrzebne ustawienia dla stworzenia handlu Pin Bar. To może dotyczyć również konfiguracji ustawień, aby świeczki były widoczne podczas wybranego okresu czasu.

Następny krok to pilna obserwacja formacji pasków. Szukasz trzech kolejnych formacji pasków; środkowy powinien być wyższy niż pozostałe dwa. One mogą iść w dół lub górę. Podczas gdy może być takich formacji kilka, najlepszym sposobem może być szukanie takiego paska który jest 50% wyżej niż dwa pozostałe paski obok, zaczyna i kończy się w tym samym miejscu. Na końcu spójrz na Pin Bars. Jeśli nos jest wysoko odzwierciedla on niską cenę, więc musisz wybrać PUT. Jeśli sytuacja jest odwrotna i nos Pinocchio jest nisko wybierz opcję CALL.

Ograniczenia strategii

Strategia Pinocchio ma jednak pewne limity. Pierwszym i najważniejszym jest to iż nie jest ona dla wszystkich. Doświadczeni handlowcy mogą wiele osiągnąć dzięki tej strategii i zwiększyć swoje zarobki. Nie znaczy to jednak, że początkujący nie może opanować tej strategii. Ciągłe obserwacje wykresu aktywów i szukanie danych formacji może wyćwiczyć handlarza, aby był najlepszy w tej technice.

Kolejnym dużym minusem jest to, że wymaga ona dużego Stop Loss. Jeśli zbliżysz się do niego to ocalenie siebie od straty jest nieprawdopodobne. Jedną z najważniejszych rzeczy z którą trzeba być bardzo ostrożnym podczas handlu korzystając z Pinocchio jest niekorzystanie z jednego słupka. Zawsze szukaj trzech słupków. Na końcu możesz zarobić na handlu ale nigdy nie wkładaj w to całej sumy gdyż następna formacja może nie pójść po twojej myśli.

Naucz się więcej strategii handlowych przyklejając się do naszej strony. Aby pomóc ci na starcie, stworzyliśmy listę czołowych brokerów.

Załóż konto Utrader

Summary
Review Date
Reviewed Item
Opcje Binarne Strategie
Author Rating
5

Najlepsza Platforma w 2017 !